הכנה לכיתה א' עם נדנדע

המעבר החד והמשמעותי מהגן לביה"ס אינו קל עבור ילדינו. רכישת הקריאה והכתיבה דורשת מהילד מאמץ ומיומנות בתחומים נרחבים כגון: חדוד האבחנה בפרטים, זכרון, קשב ורכוז, מוטוריקה טובה (הפעלת השרירים בצורה נכונה) ועוד.

הכנה לכיתה א' מטרתה לפתח ולחזק אצל הילד כבר בגיל הגן את מיומנויות התפיסה כדי שהילד ירכוש את הקריאה והכתיבה בצורה קלה ויעילה. שליטה במיומנויות התפיסה, התפיסה החזותית והתפיסה השמיעתית, מקנה לילד את האסטרטגיה הנכונה לקלוט את האותיות והמילים המורכבות. ילד שמתקשה בגיל הגן במיומנויות הנ"ל, עלול להיתקל בקשיים ומחסומים ברכישת האותיות והקריאה עצמה.

כהורים עלינו לספק לו גירויים נכונים כבר מגיל קטן, לתת לו את הכלים והאפשרויות ולחזק אותו לקראת כיתה א'. גם בכיתות הנמוכות, בעת רכישת הקריאה והכתיבה יש חשיבות גדולה לתת את הדגש על התרגול וחידוד השליטה בנושאים אלו על מנת לסייע לילד ולהקל עליו את תהליך הלימוד הנדרש ממנו.

בנדנדע מגוון פעילויות ומשחקים המחזקים ומחדדים את מיומנויות התפיסה החזותית של הילד בצורה מענינת ומאתגרת במיוחד. משחקי נדנדע מציגים דרך לימוד שונה ומיוחדת, המחדירה בילד מוטיבציה ורצון ללמוד. דרך העבודה החד גוניות שהילד מכיר ממסגרת הלימודים הפורמלית עלולה לעיתים להיות קשה ומאמצת, ולהיתפס בעיניו כחסרת עניין או אתגר. בעזרת משחקי נדנדע תוכלו להקנות לילד בדרך חוויתית ומגוונת את המיומנויות הדרושות כהכנה לכיתה א', ולהבטיח לימוד פורה ומועיל יותר.

אינטראקטיב Fat Dalmation