הדברה אלקטרונית המדריך המלא

 ישנם כמה וכמה סוגי מזיקים שנמתאים בקרבת בני האדם, זה לא נעים ולא נחמד בכלל כאשר מסתובב בתוך הבית מזיק זה יכול להיות עכברים שמצאו לנכון שהשאריות של האוכל בבית טעימות הרבה יותר מאצל השכן או חולדות ואפילו עטלפים שמגיעים להנות מעצי הפרי שנמצאים סמוך לבית או בחצר. המחלמה במזיקים מכל הסוגים תמיד הייתה קיימת ובמשך כל השנים תמיד מנסים למצוא פתרון יעיל על מנת למגר את תופעת המזיקים השונים החודרים אל הבית ואל החצרות. ישנם מזיקים שמגיעים ממשפחות דומות לדוגמה העבר והחולדה שניהם מגיעים ממשפחת העכברוניים אמנם לשניהם דפוסי התנהגות דומים אך החולדה היא יותר מאיימת ויותר חזקה ופחות פחדנית מאשר העכבר החולדה תרצה להשיג מזון גם אם יסתובבו באיזור בני אדם לעומת העכבר שהוא הרבה יותר פחדן ובורח כאשר מגיעים לסביבתו בני אדם בשני המקרים הימצאותם של מזיקים אלו מסוכנת לבריאות בני האדם וגורמת נזקים רבים בבית ובחצר. המשותף לרוב סוגי המזיקים שזמן פעולתם הינו דווקא בלילה הם פועלים בחסות החשיכה דבר שעוזר להם להימנע מתפיסה או לכידה המזיקים הינם בעלי חוש ריח מפותח מאוד וכושר השירדות גבוה ביותר דבר המאפשר להם להגיע כמעט לכל מקוןם שישנו בו מזון ובמקביל מקשה מאוד על לכידתם או השמדתם.

הדברה בשיטה כימית

הדברה בשיטה כימית

כיצד מועילה הדברה אלקטרונית לעומת הדברה רגילה.

השיטות להדברת מזיקים התפתחו במהלך השנים אך רובם ככולם עבדו על שיטת הרעלת המזיקים והשמדתם על ידי רעל כימי אמנם שיטה זו משמידה את המזיקים אך הינה מסוכנת גם לבני האדם וגם לחיות המחמד שנמצאים בבית וברחוב. ניתן לעיין באתר קופ”ח כללית המתאר את ההשלכות הרבות של הדברה כימית לבריאות האדם.  בנוסף שיטה זו מדירה את המזיקים הנמצאים כרגע בתוך הבית או המבנה אך אינה מונעת לטווח הארוך הישנות של חזרת מזיקים למתחם. כארש מדובר במקומות שיש בהם הימצאות של מזון סביר להניח שלאחר תקופה מסוימת מזמן ההדברה יחזרו המשיקים לאותו מקום וזאת על מנת להשיג אוכל.

במהלך השנים לצד הדברה נגד חולדות ומזיקים שונים באמצעות רעלים כימיים ניסו בני האדם לפתח שיטות שונות על מנת להדיר את המזיקים לצמיתות על ידי שיטות שאינן הרעלה של המזיקים. היתרון בשיטות שהם אינם הרעלה הם שאין סכנה לבני האדם ולחיות המחמד ובנוסף עם העלת המודעות בשנים האחרונות לאיכות הסביבה ולשימור כדור הארץ השיטות הלא שגרתיות הינן שיטות ירוקות ועוזורת לשמר את כדור הארץ ואינן פוגעות אקולוגית באיזור שבו נערכת ההדברה.

כיצד עובדת הדברה אלקטרונית

שימוש בגלי קול להדברה

שימוש בגלי קול להדברה

הדברה אלקטרונית כשמה כן היא הינה פיתוח אלקרטוני מתקדם למניעת שהיית מזיקים באיזור  בשנים האחרונות הצליחו ליצר המפתחים מכשירים העובדים על שיטה הדומה לדחליל בשדות. המפתחים גילו כי ישנם גלי קול מסוימים על תדרים מסוימים שאינם נשמעים לאוזן בני האדם שיכולים לגרש מן הסביבה מזיקים מסוגים שונים לכל מזיק ישנו תדר קולי שמציק למזיק בדומה למשרוקית של כלבים שבהם בני האדם אינם יכולים לשמוע אך הכלבים כן.

המכשיר האלקטרוני משדר תדרים מסוימים הגורמים למזיקים להרגיש אי נוחות בלשון המעטה בסביבה שבה התדר משודר ואינם יכולים לשהות שם יותר ממספר דקות ספורות דבר המביא להברחתם של המזיקים היות ואינם יכולים לעמוד מול גלי הקול המשודרים בתדרים המאופיינים להם.

הדברה אלקטרונית נותנת מענה לטווח הארוך היות וכל זמן שהמכשיר קיים ועובד לא תהיה כניסה של מזיקים אל תוך הבית או החצר מה שאין כן בהדברה רגילה שלאחר זמן מסוים פג התוקף של הרעל ואינה מחזיקה מעמד עוד ויש צורך לשוב ולחדש את הרעלת המזיקים בנוסף הדברה אלקטרונית אינה גורמת למוות של המזיקים אל פשוט מגרשת אותם מן האיזור שבו היא מתבצעת.

 כאשר רוצים לצע התקנה של מערכות הדברה אלקטרונית יש לבצע זאת על ידי בעל מקצוע מנוסה ומומחה בתחום החדשני של הדברה אלקטרונית זה לא רק להניח את המכשיר בקרבת מקום אלא יש לבחון היטב את הסביבה ליצור מיקום מדויק של הנחת המכשיר לבדוק אם יש צורך בכמה מכשירים או איזה סוג מכשיר להתאים לאיזה סוג מזיק.

עוד ועוד מפעלים ובתי עסק וחברות פרטיות וממשלתיות עוברות היום להדברה אלקטרונית היות והתוצאות הינן לטווח ארוך וכן בעקבות המודעות הרבה לאיכות הסביבה ולשמירה על סביבה ירוקה.